Verslo strategijos ateinantiems 2023 metams

Vis dėlto mažosios ir vidutinės rinkos įmonės turi pagrindo būti atsargiai optimistiškos. Vartotojų pasitikėjimas tebėra didelis, o prekių ir paslaugų paklausa greičiausiai išliks. Tuo tarpu vidutinės rinkos įmonių pajamų ir užimtumo augimas išlieka istoriškai aukštas.

Prasidedant naujiems metams, apžvelkime tendencijas, kurias turėtų planuoti mažos ir vidutinės rinkos įmonės.

Pasiruošimas nuosmukiui

Nors 2023 m. prognozuojamas didelis nuosmukis, darbo rinka išlieka stipri, o vartotojų išlaidos – padidėjusios, o tai rodo, kad bet koks JAV ištiksiantis nuosmukis bus švelnus. Tačiau, kad ir kas nutiktų, įmonės turėtų pasiruošti tam, kas jų gali laukti ateityje.

Tai prasideda nuo kontroliuojamos rizikos valdymo ir lanksčios sąnaudų struktūros bei verslo modelio išlaikymo:

Aktyviai planuokite, kad pardavimai ir pelnas sulėtės. Strategijas orientuokite į didžiausius ir svarbiausius klientus, partnerius ir investuotojus ir stiprinkite santykius su jais. Ir nors gali prireikti didinti kainas, skaidriai informuokite apie šiuos pokyčius.

Peržiūrėkite savo santykius su tiekėjais. Apsvarstykite galimybę iš naujo derėtis dėl sutarčių ir įkainių. Taip pat galite pasiekti didesnio efektyvumo perduodami tam tikras funkcijas tiekėjui.

Taip pat ieškokite galimybių sudaryti sandorius. Nuosmukis gali suteikti privalumų.

Nulinis CO2 išmetamųjų dujų lygis

Didėjant klimato kaitos veiksmų ir su klimatu susijusios informacijos atskleidimo tendencijai, įmonės turės suprasti savo poveikį tiekimo grandinei ir 3 apimties anglies dioksido išmetimams.

Pasak Aplinkos apsaugos agentūros (EPA): „3 apimties išmetamas ŠESD kiekis – tai veiklos, vykdomos iš turto, kuris nepriklauso ataskaitas teikiančiai organizacijai arba nėra jos kontroliuojamas, bet kurį organizacija netiesiogiai veikia savo vertės grandinėje, rezultatas.”

Grynojo nulio prioritetas taip pat yra vyriausybių prioritetas. Atsižvelgiant į pasaulinį energijos trūkumą, reformos, kuriomis mažinama priklausomybė nuo iškastinio kuro, greičiausiai bus tęsiamos. 

Atsižvelgdama į tai, JAV Vertybinių popierių ir biržų komisija (SEC) baigia rengti su klimato kaita susijusias informacijos atskleidimo taisykles, taikomas metinėms ataskaitoms, registracijos pareiškimams ir prospektams, kuriuos rengia visos SEC registruotos viešosios bendrovės arba kurių akcijos kotiruojamos JAV vertybinių popierių biržoje.

Neatsižvelgiant į reglamentus ir įpareigojimus, grynojo nulio strategijų taikymas gali padėti įmonėms sutaupyti pinigų, augti ir padidinti savo atsparumą. Pagalvokite apie tai, kas išdėstyta toliau:

Pritaikykite žiedinę ekonomiką. Įgyvendinkite mažai anglies dioksido į aplinką išskiriančių technologijų praktiką, kuri palengvina efektyvų energijos ir išteklių naudojimą. Žiedinė ekonomika gali sumažinti atliekų susidarymą arba užkirsti kelią jų susidarymui, nes medžiagos ir prekės kuo ilgiau išlieka apyvartoje.

Įtraukite tvarumą į savo tiekimo grandinę. Grynojo nulio planas taip pat padeda įmonėms išlaikyti patikimą tiekimą infliacijos metu, mažina atliekų ir išmetamųjų teršalų kiekį ir padeda apsisaugoti nuo žalos reputacijai dėl tiekimo grandinės rizikos (pvz., vaikų darbo jėgos naudojimo).

Aplinkosaugos ir kitos pažangios ESG strategijos taip pat gali turėti įtakos organizacijos vertinimui. Stipraus ESG profilio palaikymas yra ne tik priemonė, pagal kurią jus vertina reguliavimo institucijos ir vartotojai; tai taip pat gali padidinti potencialią įmonės įsigijimo kainą.

Be to, įmonės turėtų atkreipti dėmesį į su ESG susijusius teisminius ginčus ir kitus spąstus. Pavyzdžiui, bet koks ESG praktikos pažeidimas jūsų tiekimo grandinėje gali lemti sutarties pažeidimą arba klientų ir partnerių pretenzijas. Arba finansinių paslaugų sektoriuje asmuo ar įmonė gali apkaltinti konsultantus aplaidumu, jei jie neteisingai patars dėl fondo ESG rodiklių.

Galiausiai, būkite atsargūs dėl „žaliojo plovimo”, kuris apima klaidinančius ar melagingus teiginius apie jūsų įmonės produktų, paslaugų ar praktikos „žaliąjį” poveikį. Žalumos plovimu apkaltinta įmonė gali būti neigiamai nušviesta arba net sulaukti baudų ir nuobaudų.

Talentų įsigijimas ir išlaikymas

2023 m. kvalifikuotų talentų paieška ir išlaikymas išliks iššūkiu – šią tendenciją tik dar labiau sustiprins besitęsiantis didysis atsistatydinimas.

Turėdamos mažesnius biudžetus nei didesnės įmonės, mažos ir vidutinės įmonės, norėdamos pritraukti talentus, turės ieškoti ne tik tradicinių išmokų, bet ir kitų strategijų. Tai apima tokius privalumus, kaip tobulėjimo galimybės, darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyra, sveikata ir gerovė, mentorystė ir lanksti, mišri darbo vieta.

Skaitmeninimas siekiant pasirengimo ateičiai

Skaitmeninimas paspartėjo pandemijos metu ir toliau tęsis. Skaitmeninė transformacija ir automatizuotų, skaitmeninių technologijų diegimas yra labai svarbūs siekiant užtikrinti MVĮ ir vidutinio dydžio įmonių sėkmę ateityje. Skaitmenindamos (analoginę informaciją paversdamos skaitmenine) įmonės gali pasiekti didesnį efektyvumą, atlaisvinti išteklius ir veiksmingiau apimti vertę kuriančią veiklą – visa tai didinant klientų ir darbuotojų pasitenkinimą.