Kaip Billas Gatesas tapo lyderystės legenda?

Dešimtmečius besitęsiantis ginčas „gimęs lyderis“ ir „tapęs lyderis“ atsinaujina sulig kiekvienu nepaprastu lyderiu, kuris žengia į sceną. Billo Gateso iškilimas nėra kitoks, kalbant apie gimusio ir tapusio lyderiu galvosūkį. Niekas negali tiksliai pasakyti, ar jis gimė būti lyderiu, tačiau jo gyvenimo darbai rodo veiksmų modelį, kuris iliustruoja, kaip jis tapo legenda tarp istorinių verslo lyderių.

Siekė to, kas jam patinka.

B. Gatesas jaunystėje susižavėjo kompiuteriais ir didžiąją laiko dalį praleido mokydamasis programuoti. Nors nebuvo pavyzdingas mokinys, Gatesas nusprendė, kad svarbu siekti to, kas jam patinka. Tai padėjo pasiekti daug laimėjimų kompiuterių srityje, įskaitant programavimo kalbą BASIC ir vėliau IBM skirtą programą MS-DOS. Buvo tik laiko klausimas, kada jo meilė kompiuteriams taps „Microsoft“ pagrindu.

Jei turite dirbti, įsitikinkite, kad dirbate tai, ką tikrai mėgstate. Neužsibūkite pramonėje, kuri jūsų nedomina. Sunku įsivaizduoti, kad kurtumėte strategiją ar įkvėptumėte kitus kaip lyderis pramonės šakoje, kuri tiesiog nežadina aistros jūsų viduje. Jei dirbate tik dėl pinigų, tai bus matyti. Tačiau darydami tai, kas jums patinka, galite mėgautis kiekviena diena ir norėti eiti į darbą, tačiau taip pat yra didesnė tikimybė, kad jums pasiseks.

Dirbkite nenuilstamai.

V. Gatesas žinojo, kad sėkmė neateina per vieną naktį, bet yra ir visada bus daug sunkaus darbo kulminacija. Skatinamas aistros, jis daug metų dirbo savo garaže, tobulino kodavimą ir programavimą, mokėsi, kaip sukurti pasaulinio masto sprendimą. Tam prireikė, atrodytų, begalės valandų.

Lyderis imasi darbo ir pasiraitoja rankoves, nes sėkmė – tai ne tik geros idėjos sugalvojimas. Lyderystė reikalauja veiksmų ir aistros įdėti pastangų, kad ta gera idėja taptų tvaria pajamų mašina. Net ir po to, kai „Microsoft“ pradėjo siekti sėkmės, B. Gatesas ilgai dirbo dienomis ir naktimis, kad suprastų tikslinę auditoriją ir sukurtų produktus, kurie atitiktų jos verslo, švietimo ir vartotojų poreikius.

Žvelgiant į ateitį.

Kad ir kas nutiktų, legendinis lyderis ir toliau žvelgia į priekį, nesibaimindamas jokių kliūčių ar klaidų kelyje. Nepaisant fenomenalios Gateso sėkmės, jam teko susidurti su antimonopoliniais ginčais, kuriuose buvo teigiama, kad „Microsoft“ yra monopolija. 2011 m., po 21 metus trukusios kovos teismų sistemoje, byla pagaliau buvo nutraukta po daugybės grasinimų suskaidyti bendrovę. Per visą šią kovą B. Gatesas ir toliau vykdė savo nustatytą strategiją ir laikėsi krypties, mieliau sutelkdamas dėmesį į ateitį, nei blaškydamasis dėl dabartinių iššūkių. Rekomenduoju būti tendencijų priekyje, o ne už jų.

Nuolat tobulėti.

Gatesas niekada nebuvo tas, kuris tiesiog pasitenkintų iki šiol pasiekta sėkme. Kaip jis yra pažymėjęs: „Smagu džiaugtis sėkme, bet dar svarbiau atsižvelgti į nesėkmės pamokas“. Jis taip pat priminė kitiems: „Jūsų nelaimingiausi klientai yra didžiausias mokymosi šaltinis“.

B. Gatesas niekada neleido „Microsoft“ komandai nusiraminti, net kai ji užėmė rinkos lyderio poziciją ir pasiekdavo daugiamilijardines pajamas.

Lyderis neturėtų būti statiškas, jis turėtų būti dinamiškas. Gatesas tapo legenda, nes ir toliau evoliucionavo, kad išliktų aktualus. Jis visada suprato, kad rinkos poreikiai ir norai nuolat kinta. Jis vadovavo siekiui įvairinti „Microsoft“ produktų liniją ir įskiepijo šį poreikį organizacijos kultūroje.

Gatesas sakė: „Mes visada pervertiname pokyčius, kurie įvyks per artimiausius dvejus metus, ir nepakankamai įvertiname pokyčius, kurie įvyks per artimiausius dešimt metų. Neleiskite, kad jus įklampintų į neveiklumą.“

Padėkite kitiems duodami grąžą.

Susižavėjimo vertas lyderis ėmėsi padėti kitiems, nukreipdamas juos tinkama linkme, perduodamas žinias ir patirtį ar net suteikdamas reikiamus išteklius, kurie pagerins kitų žmonių gyvenimą ar karjerą. B. Gatesas visuomet vadovavo nesavanaudiškai, skirdamas nemažai pinigų ir laiko filantropinėms pastangoms, kad duotų kitiems. Savo ruožtu jis, kaip vadovas, patiria laimę žinodamas, kad teikia naudą, galinčią sukurti ateities lyderius, kurie vėliau formuos planetą ateinančioms kartoms.

Pamokos, kurias reikia išmokti.

Į lyderius visada buvo žiūrima kaip į iš esmės skirtingus nuo kitų žmonių. Yra daugybė žmonių, kurie yra protingi, ambicingi ir ekstravertiški. Tačiau tai neapsiriboja tik šiais ingredientais, kurie gali būti asmens DNR dalis.

Jo vadovavimo stilius dažnai apibūdinamas kaip transformacinis ir yra pavyzdys daugeliui šiuolaikinių verslininkų, kurie yra tokie pat ryžtingi, susitelkę ir aistringai įsitraukę į tai, ką daro. B. Gatesas yra puikus pavyzdys, kaip transformacinės savybės gali padėti sukurti sėkmingą lyderį, tačiau jis taip pat įrodo, kad individuali žmogaus dvasia, dėl kurios visi esame unikalūs, ir tėvų bei mentorių įtaka taip pat atlieka lemiamą vaidmenį kuriant legendas.