Mažųjų įmonių savininkai paprastai susiduria su sunkiais finansiniais sprendimais, kurie gali turėti įtakos jų įmonių augimui ir išlikimui. Šiame straipsnyje sužinosite apie patarimus, kaip priimti sprendimus, kurie užtikrins jūsų verslo finansinę būklę ir tvarumą.
Įgykite finansinį išsilavinimą
Norėdami priimti išmintingus sprendimus savo įmonei, turite turėti žinių apie verslo finansus. Taigi investuokite savo pinigus, laiką ir aistrą į finansinį švietimą. Kai tai padarysite, galėsite geriau atpažinti galimas raudonas vėliavėles savo verslo finansinėje būklėje ir žinosite, kokių teisingų veiksmų imtis joms ištaisyti. Be to, kaip finansiškai išprusęs verslininkas galėsite geriau subalansuoti savo buhalterinę apskaitą ir pasirengti auditui bei mokesčiams.
Galite užsiregistruoti į oficialius finansų kursus, skaityti knygas arba žiūrėti vaizdo įrašus internete. Neapsiribokite vien tik informacijos gavimu iš tokių šaltinių. Įgytas žinias pritaikykite savo verslui valdyti.
Atidžiai rinkitės verslo paskolas
Paskolos padeda verslininkams sėkmingai valdyti verslą ir siekti tikslų, pavyzdžiui, įsigyti naujos technikos, įdarbinti ir apmokyti darbuotojus, kai pinigų srautai yra riboti. Tačiau kadangi skirtingų rūšių verslo paskolos turi unikalių įsipareigojimų ir paslėptų išlaidų, labai svarbu gerai pagalvoti prieš įsigyjant finansavimą savo įmonei. Pasak verslo finansavimo sprendimų platformos „Quick Bridge“, „jūsų verslui tinkamos mažos verslo paskolos tipas ir dydis priklausys ne tik nuo jūsų dabartinių poreikių, bet ir nuo to, kokioje stadijoje yra jūsų verslas ir koks yra jūsų pramonės pobūdis“.
Taigi, turite atlikti tyrimą ir sužinoti apie mažų verslo paskolų pagrindus. Taip visiškai suprasite, į ką įsitraukiate, ir nustatysite, ar gaunate tinkamą paskolos terminą ir palūkanų normą. Prieš kreipdamiesi dėl finansavimo taip pat turėtumėte nuspręsti, kokios tikslios pinigų sumos jums reikia, ir išsiaiškinti, kiek realiai galite grąžinti. Jei prašysite per mažai pinigų, jų gali nepakakti finansinei problemai išspręsti arba projektui užbaigti. Kita vertus, gavę didesnį finansavimą, nei jums reikia, galite mokėti per dideles palūkanas.
Veskite tikslią apskaitą
Visoms įmonėms, ypač pradedančioms veiklą, būtina tvarkyti tikslius ir naujausius finansinius įrašus. Tai palengvins biudžeto sudarymą ir padės išvengti su mokesčiais susijusių problemų. Be to, tiksli apskaita padės geriau prognozuoti pajamas, kad galėtumėte sudaryti biudžetą ir planuoti ateitį.
Norėdami pasiekti išskirtinį apskaitos tikslumą, pasistenkite kurti kasdienes ir savaitines apskaitos suvestines. Niekada nevertėtų atidėlioti apskaitos pareigų, nes laikui bėgant galite pamiršti svarbias detales. Jei viską peržiūrėsite kas savaitę ar kasdien, bus lengviau pastebėti netikslumus. Taip pat turėtumėte prašyti ir saugoti visus su pirkimu ir pardavimu susijusius kvitus ar dokumentus, įskaitant užsakymo patvirtinimo el. laiškus.
Ribokite pridėtines išlaidas
Pridėtinės išlaidos – tai nuolatinės išlaidos, patiriamos vykdant verslo veiklą. Nesvarbu, kiek daug ar mažai pelno įmonė gauna kas mėnesį ar per metus, ji turi nuolat apmokėti pridėtines išlaidas. Verslininkai turi palaikyti optimalias pridėtines išlaidas, kad jų verslas ilgai gyvuotų. Didelės ir netvarios pridėtinės išlaidos gali smarkiai paveikti verslo maržas. Kita vertus, kai pridėtinės išlaidos yra mažos, tai gali reikšti, kad įmonės vadovybė daro kompromisą dėl kokybės.
Nekilnojamasis turtas yra viena didžiausių pridėtinių išlaidų, už kurias moka įmonės. Galite iš naujo įvertinti savo biuro vietą ir dydį, kad nustatytumėte, ar kita vieta arba mažesnės patalpos padidins jūsų pajamas. Galite apsvarstyti galimybę išsinuomoti bendrą bendradarbystės erdvę arba leisti kai kuriems darbuotojams dirbti iš namų. Tai padės sumažinti jūsų išlaikymo išlaidas ir komunalinių paslaugų sąskaitas. Netgi galite subnuomoti nenaudojamus kambarius, aukštus ar kabinetus kitoms įmonėms ir rinkti nuomos mokestį, jei pastatas priklauso jums.
Įvertinkite didelių projektų poveikį ir stebėkite savo pagrindinius veiklos rodiklius
Prieš imdamiesi bet kokio verslo projekto, nustatykite, ar verta jį įgyvendinti. Galite pasinaudoti ankstesnių investicijų ir įgyvendintų projektų duomenimis, kad įvertintumėte, kaip anksčiau buvo skiriamos lėšos ir kokie buvo jų rezultatai. Tai atskleis, kaip praeityje priimti svarbūs sprendimai paveikė jūsų finansus. Remdamiesi šia informacija, galite numatyti ir įvertinti numatomą būsimų investicijų grąžą. Taip pat turėtumėte stebėti savo pagrindinius veiklos rodiklius (KPI), pavyzdžiui, investicijų grąžą, pelno maržą, pinigų srautus ir apyvartinį kapitalą, kad galėtumėte įvertinti, kaip veiksmingai vykdote bendrą strategiją.